kirjuta:

ekstreempark@gmail.com

Helista:

+372 52 10 800

Miski ei rõhuta Haanjamaa kuppelmaastiku ilu ja olemust paremini, kui teadmine et Eesti kõige kõrgemad mäed asuvad just siin.
Rahvamatka lõpuks on osalejad läbinud 25 kilomeetrise matka ja vallutanud 20 Eesti kõrgemat mäetippu. Osalejate isiklik kogemus nende mägede vallutamisel, matkarajal kus pole rada jääb neid saatma kogu eluks.

Ekstreempark elu on seiklus!

Iga aasta 25. detsember

Kogunemine alates 9:00 
Haanja Puhke - ja Spordikeskuse
Liikuma hakatakse 10:00

Üldiselt on asi nii, et ega keegi ei korraldagi midagi. Hilks ja Tõnuke lähevad Haanjas metsa jalutama ja kes tahavad lähevad ka. Jalutamine ei maksa midagi, nii, et kõik on TASUTA!
Sedasi on käinud inimesed 25. detsembril Haanja mägedes jalutamas juba aastaid.
Sooja tee ja saiakestega on ka nii, et kui on siis on ja kui ei ole siis ei ole. Nõuda pole midagi 🙂 Kui ikka endal on soe tee termosega kotis ja pekivõileb ka siis nälga ei jää kindlasti.
Idee ongi selles, et kes tahavad need mobiliseerivad end ise, tulevad ise kohale ja kõnnivad või jooksevad ning majandavad end ise, ühesõnaga saavad ise talvises metsas teedeta olukorras hakkama. Täpse kaardi mägede kohta saab hankida enne matka kohapeal. Viska mõni € münt tasku.
Loodan, et sa ei pea ka tänavu pettuma ise endale korraldatud matkapäevast Haanjamaal.
Hilks ja Tõnuke jõuavad Haanjasse 9:30 ajal ja stardivad 10:00 nagu alati. Nad ei saa ju endale loodud traditsiooni rikkuda.

 

Ekstreempargi Jõulumatk Haanjas 25. detsember

Tähtis teada 🙂

Eelnev teave sündmuse kohta on informatiivse ja kokkuvõtliku iseloomuga. Esitatud teavet ei tohi käsitleda Spordiühing Ekstreempark MTÜ poolt Teile suunatud matkale mineku pakkumisena, nõustamisena, -soovituse ega kohustusena minna või mitte minna või mõttena, et järsku ma siiski ei suuda seda. Enne mis tahes otsuse tegemist käesoleva teabe põhjal palume Teil hoolikalt tutvuda kõigi kirjanduses leiduvate matkaalaste materjalidega ja talvises looduses esinevate võimalike riskidega, samuti soovitame põhjalikult analüüsida võimalikke emotsioone mis tekivad looduses viibimisega.

Spordiühing Ekstreempark ei vastuta mis tahes tagajärgede eest, mis võivad kaasneda Teie poolt endale korraldatud matkaga 25. detsember Haanjas.

Missioon

Olla sõbralik, seltsiv ja lõbus matkakaaslane!

Visioon

Ilma eesmärgita matkamine on hulkumine. 20 kõrgemat mäge on väljakutse mida tasub sihiks seada.

Eesmärk

Nii kaua kuni suudan mõelda, et ei jõua nii kaua ikka veel jõuan.

Tulemus

Olen uhke ja rõõmus selle üle mida saavutasin!


Mida pidada meeles matkale tulles

Matka kestvus sõltub liikumiskiirusest ja ilmastikust, reeglina jääb see 4h -11h vahele.

Metsa eksimise oht on suur, eriti kerge on see juhtuma pimedas metsas. NB! Ära jää üksi, hoia grupi sabast hammastega kinni.

Mägede vallutamiseks tuleb osalejatel liikuda enamuse ajast teedeta olukorras sügavas metsas, tihti vööni lumes.

Alates kella neljast peab hakkama kasutama pealampe. NB! Pealamp kindlasti kaasa koos laetud akude või patareidega.

Kuna matkajate rivi ulatub juba stardis 200 meetrile ning osalejate liikumiskiirus on väga erinev, venib matkarivi lõpuks mitme kilomeetri pikkuseks.

Kui vajad abi, teavita sellest kohe enda ümber olevatele teistele matkalistele. 

Liiklust avalikel teedel ei suleta ja ei reguleerita matka ajal. 

Võta kaasa väike seljakott termose ja  muu hääga, matkakepid on ka abiks.

Kui kasutad telefonis GPS-i või muid jälgimise rakendusi võta kaasa kindlasti akupank. 

Külm ilm ja liigne fotografeerimine mõjub samuti laastavalt telefoni akule. 


Meediakajastus

Lõunaosariigid, Haanja 2017

Paarsada inimest veetsid esimese jõulupüha lumevaibaga kaetud Haanja lumistel nõlvadel, et vallutada Eesti 20 kõige kõrgemat mäetippu.
Lumeilvese nime kandvast tippude vallutusretkest inspireeritud jõulumatk muutub aastatega aina populaarsemaks, tuues kohale seiklejad üle kogu Eesti.
Aasta oli 1998, kui Tartu Ülikooli looduskaitse ring märkis maha ja võttis ette Eesti kahekümne kõige kõrgema mäetipu vallutamise, millel igal lisakas silmapaistvale kõrgusele ka uhke nimi.
"Kõik mäed on üle 280 meetri, tegemist on siis Eesti 20 kõige kõrgema mäega. Ägedamad nimed on kindlasti, Olgluimägi, Korgõmägi, Iisralerimägi ja Luku mägi on siin muidugi ka, kus me preagu oleme," rääkis matka korraldaja Hillar Irves.
Kes kõik mäed vallutas, sai lumeilvese tiitli omanikuks. Nüüd toimub aga sellest algatusest inspireeritult juba 11. korda Haanja ekstreempargi eestveetav jõulumatk, mille eesmärk sama: käia läbi kõik Eesti 20 kõige kõrgemat tippu.
"Tegelikult need mäed asuvad 16 ruutkilomeetril. Et see on selline kaks kilomeetrit lai ja kaheksa kilomeetrit pikk koridor. Keskeltläbi kulub 24-25 kilomeetrit, kui nüüd täpselt minna," ütles Irves.

Mirjam Nutov
allikas: https://www.err.ee/650746/lumeilvese-matk-haanjas-kogub-populaarsust